Laserowe czyszczenie drewna

Skuteczność, bezpieczeństwo, wydajność i szerokie spektrum zastosowania. Przekonaj się.

Jednym z najtrudniejszych zadań do wykonania przed położeniem nowego lakieru lub farby na drewnianej powierzchni, jest jej wcześniejsze wyczyszczenie i pozbycie się zabrudzeń. Tradycyjne sposoby polegające na użyciu papieru ściernego i urządzeń elektrycznych, często nie sprawdzają się na tyle dobrze, by móc nimi doczyścić delikatne elementy. Problem pozbycia się starego lakieru, rozwarstwiającej się farby oraz wieloletnich pozostałości, bardzo dobrze można zauważyć podczas renowacji drewnianych zabytków czy kościelnych ołtarzy. W tym artykule sprawdzimy, czy na rynku dostępne jest inne rozwiązanie tego problemu. Opowiem o tym jak używać lasera i ręcznie go skonfigurować. Sprawdzimy również, czy to rozwiązanie może być używane podczas czyszczenia innych powierzchni oraz ile może kosztować profesjonalne urządzenie. 

czyszczenie laserowe

Czyszczenie drewna - najważniejsze informacje

Czyszczenie drewna to proces, który bardzo często może nam się kojarzyć z koniecznością zakupu dużej ilości papieru ściernego i wielu godzin spędzonych na próbie pozbycia się starych warstw lakieru. Drewno to materiał bardzo podatny na ścieranie, dlatego używanie szlifierki kątowej z nakładką z papieru ściernego, może powodować duże zniszczenie i zniekształcenie powierzchni. Ręczne czyszczenie nawet małych elementów przysparza wiele trudności. Firmy zajmujące się odnowieniem ołtarzy kościelnych i renowacją drewnianych zabytków, bardzo często korzystają z urządzenie emitującego laser. Czyszczenie powierzchni drewnianych laserem jest zdecydowanie prostsze, szybsze i łatwiejsze.

Laser do czyszczenia drewna - zalety działania

Urządzenie, które emituje wiązkę światła o odpowiedniej długości, mocy oraz sile, może być wykorzystane do czyszczenia różnych powierzchni. Jednym z materiałów, które w sposób dokładny i bezpieczny dla powierzchni, można w ten sposób wyczyścić, jest drewno. Struktura drewna sprawia, że stosowanie tradycyjnych form czyszczenia może być niebezpieczne w kontekście zniekształcenia powierzchni i wywierania zbyt dużej siły nacisku, co w ostateczności może prowadzić do poważnych uszkodzeń poszczególnych elementów. Zaletą czyszczenia drewna wiązką laseru jest jego skuteczność i bezawaryjność. Większość urządzeń jest mobilna, można więc zabrać je na miejsce, gdzie będziemy czyścić poszczególne elementy. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze oraz skutecznie pozbędziemy się starych elementów farby i zabrudzeń. 

Laser do czyszczenia drewna cena

Urządzenie do czyszczenia laserem to profesjonalne narzędzie wykorzystywane w wielu branżach. Jego cena może zależeć od bardzo wielu czynników. Liczy się możliwość parametryzacji ustawień długości i mocy lasera, wielkość i siła urządzenia, jego mobilność oraz jakość wykonania. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji o zakupie warto sprawdzić opinię na temat producenta oraz porównać poszczególne modele między sobą. Kluczem do zakupu odpowiedniego urządzenia jest analiza własnych potrzeb i weryfikacja tego, na czym nam najbardziej zależy.

Zapraszamy do kontaktu

Z nami masz pewność co do jakości wykonania.

Zadzwoń

+48 692 33 11 33