Laser do czyszczenia - Oferta TOR CORP - Usługi - Laserowe urządzenie czyszczące na wynajem

Laser do czyszczenia rdzy to nie tylko szybki i skuteczny sposób na odrdzewiania metalu, bo laserowe urządzenie czyszczące sprawdzi się także przy usuwaniu farb, oleju i smarów z wielu innych materiałów. Laser czyszczący jest bez wątpienia przełomem w świecie renowacji i choć wydaje się być “magiczną różdżką”, bo wykonuje prace przewidziane na 4 godziny w kilka minut, ale czyszczenie laserem jest na tyle wszechstronne, że można je bezpiecznie wykonać na niezwykle delikatnych powierzchniach i nie ma przeszkód, aby przeprowadzić czyszczenie laserem drewna czy elewacji budynku i cegieł.

Jeśli szukasz teraz w Internecie informacji na temat – laser do czyszczenia powierzchni cena usług, ile kosztuje laser do czyszczenia rdzy na wynajem, czyszczenie laserem cennik, laser czyszczący wynajem tanio – to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jak wydajne, bezpieczne i ekonomiczne są usługi czyszczenie laserowe w TOR CORP oraz jaki nowoczesny, mobilny laser do czyszczenia na wynajem możemy Ci zaproponować!

 • Laserowe urządzenie czyszczące – jak działa?
 • Czyszczenie laserem – co usunie laser?
 • Laserowe urządzenie czyszczące – zastosowanie
 • Laser czyszczący – cena
 • Laser do czyszczenia rdzy wynajem, usługi czyszczenie laserem – oferta TOR CORP

Laserowe urządzenie czyszczące – jak działa?

Laser do czyszczenia jak działa? Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że technologia, która została wykorzystana w czyszczeniu laserowym jest to laser impulsowy (o krótkim lub ultrakrótkim czasie impulsu), który poprzez głowicę emituje krótkotrwałą wiązkę laserową. Ta ulega absorpcji przez zanieczyszczenie, w wyniku czego powstaje tzw. plazma, która rozszerzając się, wytwarza falę uderzeniową. Fala ta powoduje fototermiczne usunięcie zanieczyszczeń, które w cudowny sposób “wyparowują” z powierzchni materiału. 

W laserowym urządzeniu czyszczącym została wykorzystana ablacja laserowa i jak podaje Wikipedia jest to “proces odparowywania (usuwania) materiału z powierzchni ciała stałego do stanu gazowego lub plazmy z pominięciem stanu ciekłego”. Warto też wiedzieć, że za precyzję procesu czyszczenia odpowiada głowica laserowa z systemem elektrycznego sterowania soczewką (oscylacja). Dodatkowo, oczyszczarka laserowa posiada oddzielny mechanizm, który natychmiast zasysa odparowane zanieczyszczenia (np. rdzę, farbę, olej), dzięki czemu cały proces czyszczenia laserem jest tak czysty i prosty, jak można to sobie tylko wymarzyć!

Czyszczenie laserem – co usunie laser?

Laserowe urządzenie czyszczące to laser światłowodowy wyposażony w źródło fibrowe zabezpieczone przed odbiciem wiązki. Lasery do czyszczenia światłowodowe posiadają szereg zalet, zapewniają wysoką jakość wiązki i są bardzo wydajne i niezawodne w porównaniu z innymi typami laserów. Technologia światłowodowa wyróżnia się również możliwością czyszczenia materiałów wysoko refleksyjnych, czyli takich, które dzięki swojemu składowi oraz właściwościom odbijają promieniowanie słoneczne. Ale najważniejszą rzeczą w laserze czyszczącym jest źródło laserowe, bo to od niego zależy przede wszystkim jakość i wydajność pracy oczyszczarki. Laser czyszczący ma źródło laserowe w technologii fiber, które charakteryzuje się 10 razy krótszą długością fal i 100 razy większą intensywnością, niż laser CO2. 

Dzięki czemu, generowana przez urządzenie wiązka laserowa jest dużo bardziej intensywna i można dobrać moc lasera do konkretnego zastosowania oraz typu obrabianego materiału. Z tego właśnie powodu, gdy energia źródła laserowego nie ma wpływu na podłoże, lasery fibrowe są stosowane nie tylko od czyszczenia, ale i do usuwania cienkich powłok metalicznych z materiałów, takich jak. np: szkło i folie PET.

Co usunie laser czyszczący wyposażony w źródło fibrowe? Czyszczenie laserem wyeliminuje m.in.:

 • rdzy, tlenki metali i wżery,
 • lakiery, farby i innego rodzaju powłoki,
 • tłuszcze, oleje i smary,
 • sadzę i zadymienia,
 • graffiti i mech na elewacjach,
 • naloty na drewnie,
 • przebarwienia,
 • i wiele innych materiałów.

Laserowe urządzenie czyszczące – zastosowanie

Czyszczenie laserowe, czyli usuwanie tak wielu różnych materiałów z powierzchni ciała stałego za pomocą lasera, jest możliwe dzięki wspominanym już rozbłyskom mikroplazmy o wysokiej częstotliwości, które w połączeniu z ekstremalnie wysokim ciśnieniem termicznym i falami uderzeniowymi można ustawić na określoną głębokość. Dzięku czemu laserowe urządzenie wielofunkcyjne można ustawić tak, aby “wypaliło” prawie każdy rodzaj zabrudzeń, nawarstwień, przebarwień, zakamienionych smug oraz utlenionych warstw nawierzchniowych, itp., nie powodując jednocześnie uszkodzenia samej czyszczonej laserem powierzchni, bo wiązka promieniowania jest od niej “odbijana” zaraz po jej oczyszczeniu. 

Proces laserowego czyszczenia  to nowoczesna technika, która umożliwia zlikwidowanie zanieczyszczeń o rozmiarze poniżej 1-go mikrona, dzięki czemu, za pomocą lasera uzyskuje się tak niezwykłe efekty, niemożliwe do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych metod czyszczenia i odrdzewiania. Co można czyścić laserem bez obaw? Zastosowań czyszczenia za pomocą lasera jest wiele i można wykonać bez obaw m.in.:

 • odtłuszczenie metalu przed malowaniem,
 • usuwanie farb, starych powłok lakierniczych i technicznych, 
 • wstępne przygotowanie powierzchni i usuwanie zanieczyszczeń przed klejeniem i spawaniem,
 • oczyszczanie spoin po spawaniu,
 • szybkie usuwanie korozji, 
 • laserowe czyszczenie żeliwa,
 • czyszczenie laserowe rdzy,
 • czyszczenie laserowe stali,
 • laserowe czyszczenie papieru,
 • laserowe czyszczenie szkła,
 • laserowe czyszczenie tworzyw sztucznych,
 • czyszczenie laserem drewna,
 • laserowe czyszczenie cegieł,
 • laserowe czyszczenie elewacji budynków,
 • czyszczenie kamienia laserem,
 • czyszczenie laserem gipsu, lastryko,
 • polerowanie „kwasówki” i „nierdzewki”, 
 • czyszczenie przemysłowe maszyn i urządzeń CNC, form wtryskowych, obudów, wałków, zbiorników i rurociągów, itp., 
 • czyszczenie laserowe zabytków.

Laser czyszczący – cena

Laser czyszczący bardzo wyraźnie zmienił w Polsce procesy odrdzewiania, usuwania powłok i zanieczyszczeń z różnych powierzchni, szczególnie tych delikatnych i poddawanych renowacji. Czyszczenie laserem to skuteczność połączona z bezpieczeństwem i wydajnością, której towarzyszy bardzo szerokie spektrum zastosowań wiązki lasera. Laser do czyszczenia rdzy cena? Ile kosztuje laser czyszczący? Niestety, istnieje jedna wada urządzenia – jego cena! Laser czyszczący jest to z pewnością dość kosztowna inwestycja, a wyższa moc urządzenia to również wyższa cena. W 2022 roku, za laser do czyszczenia rdzy 300W trzeba zapłacić około 370 000 PLN, a lasery o większej mocy są droższe, bo np. potężny laser czyszczący 1000W kosztuje brutto ponad 87 000 EURO. Wysoka cena urządzenia powoduje, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup lasera do usuwania rdzy na własny użytek. 

Opłaca się jednak wiedzieć, że koszt czyszczenia laserem nie musi być wygórowany, bo oferta naszej firmy to m.in.: czyszczenie laserowe oraz mobilny laser do czyszczenia rdzy na wynajem i są to przystępne cenowo usługi, które pozwolą Ci wykorzystać na co dzień czyszczącą moc wiązki lasera! W praktyce, oznacza to dla Ciebie zaoszczędzone pieniądze, które musiałbyś wydać na zakup urządzenia! Co więcej, wykonujemy czyszczenie laserowe szybko i solidnie, a nasze usługi to nie tylko niezawodna jakość, ale i maksymalna wydajność oraz bardzo konkurencyjny cennik laserowego czyszczenia!

Laser do czyszczenia rdzy wynajem, usługi czyszczenie laserem – oferta TOR CORP

Usługi czyszczenie laserem w naszej firmie są wykonywane przy użyciu maszyny do czyszczenia laserowego FANUCI, a laser oparty na włoskiej myśli technicznej, to m.in.: system sterujący Fanuci PRO Laser CLEAN i głowica laserowa Fanuci PRO Wobble z systemem ruchomej wiązki, które gwarantują, że wykonana przez nas usługa to 100% pewność realizacji w najkrótszym możliwym czasie, stabilność oraz najwyższa jakość procesu czyszczenia laserem. Jeśli zechcesz, możesz obejrzeć efekty czyszczenia laserowego przy użyciu tego urządzenia na naszej stronie internetowej. 

Co nas wyróżnia? Czyszczenie Laserowe TOR CORP to przede wszystkim wspaniała ekipa, ludzie, którzy z pasją patrzą na realizacje związane z konserwacją zabytkowych budynków, cmentarzy oraz obrazów, rzeźb, pojazdów zabytkowych, broni dawnej oraz wszelkiego rodzaju artefaktów. Ale my nie tylko podziwiamy pracę innych! W TOR CORP stale poszerzamy swoją specjalistyczną wiedzą i zdobywamy potrzebne w tej branży doświadczenie – co oznacza, że odnajdziemy się w każdym powierzonym nam zadaniu czyszczenia specjalistycznego. W TOR CORP zawsze czyścimy impulsem laserowym o precyzyjnie dobranych parametrach – dzięki czemu możemy podjąć się “odpicowania” niemalże każdej powierzchni!

Szukasz sposobu na skuteczne usunięcie rdzy? Potrzebujesz lasera do czyszczenia elewacji domu na wynajem? Szukasz firmy, która wykona szybko i tanio laserowe usuwanie rdzy? W TOR CORP dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym problemem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji i pomożemy znaleźć Ci optymalne rozwiązanie! 

W TOR CORP jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Laser do czyszczenia!