Laserowe Usuwanie Rdzy - Usługi - Czyszczenie Rdzy - Laser Do Czyszczenia Rdzy Wynajem

zardzewialy-metaliczny-teksturowane-tlo_23-214884607

Usługi laserowego usuwania rdzy – oferta TOR CORP

Laserowe usuwanie rdzy ta nowatorska metoda na szybkie odrdzewianie metalu, jest bez wątpienia przełomem w świecie renowacji! Choć samo usuwanie rdzy laserem, z racji tego, że laser do czyszczenia rdzy wydaje się być “magiczną różdżką”, bo wykonuje prace przewidziane na 3 godziny w kilka minut, ale oczyszczarka laserowa do metalu jest na tyle wszechstronna, że można ją bezpiecznie używać nawet przy innych delikatnych powierzchniach. 

Jeśli szukasz teraz w Internecie informacji na temat – jak skutecznie usunąć rdzę, co zamiast piaskowania, laser do czyszczenia rdzy wynajem – to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jak wydajne i bezpieczne jest laserowe usuwanie rdzy w TOR CORP oraz jaki nowoczesny, światłowodowy laser czyszczący rdzę na wynajem możemy Ci zaproponować!

Rdza na metalu – kiedy występuje i jakie są metody na jej usuwanie?

Rdza jest na tyle powszechnym problemem, że doczekała się nawet wzmianki na stronach Wikipedii, gdzie możemy przeczytać (cytuję): “Rdza – niejednolita warstwa produktów utleniania żelaza i jego stopów (np. stali) w wodzie, wilgotnej atmosferze lub gruncie, zawierająca głównie tlenki i wodorotlenki żelaza[1]. Taki proces niszczenia powierzchni metali jest zwany korozją. Potocznie termin „rdza” bywa też stosowany do określenia innych warstw produktów utleniania metali, w tym utleniania żelaza w gazach suchych lub utleniania stopów metali nieżelaznych (np. zgorzelina, śniedź, warstwy pasywujące). Przy wystarczającej ilości czasu, tlenu i wody, każda masa żelaza ostatecznie przekształca się w całości w rdzę i rozpada się”.

Jak skutecznie usunąć rdzę? Choć istnieje wiele domowych sposobów na rdzę (np. ocet, WD40) i w Polsce dostępnych jest wiele specjalistycznych preparatów chemicznych do usuwania rdzy i produktów do obróbki metalu (np. szczotka druciana, papier ścierny, ściernica, którą montuje się na szlifierce lub wiertarce), to warto jednak pamiętać, że stosowanie zbyt agresywnych metod może skutkować porysowaniem metalowych powierzchni, a niektóre domowe sposoby na rdzę są skuteczne tylko wtedy, gdy jest to rdza powierzchniowa i nie wniknęła jeszcze głęboko w metal. 

Rdza, szczególnie w Polsce, w klimacie umiarkowanym, ciepłym, przejściowym, w wilgotnej atmosferze – “zjada” metal. Oczywiście do procesu niszczenia struktury metalu przyczyniają się nie tylko czynniki środowiskowe, ale i te chemiczne, jak np.: gazy przemysłowe, ale nawet działania podejmowane już na etapie projektowania urządzeń i instalacji nie zapewniają 100% ochrony metalu przed korozją. Zwykle jedynym sposobem na skuteczne czyszczenie skorodowanego metalu wydaje się być stare, dobre piaskowanie, które może być bardzo precyzyjne. Ale w Polsce, ta tradycyjna metoda odrdzewiania zdecydowanie “przegrywa” z laserowym usuwaniem rdzy i możliwościami jakie oferuje nowoczesny laser do czyszczenia.

Jak działa laser do usuwania rdzy?

Laser do usuwania rdzy to ostatnio bardzo popularny temat w Polsce, bo zapewne większość z nas widziała w Internecie te niesamowite filmiki, w których laserowe usuwanie rdzy jest przedstawione jako bardzo prosty, krótki i bezinwazyjny proces, a działanie maszyny jest podobne do odkurzacza, który pochłania zanieczyszczenia! Co więcej, laserowe usuwanie rdzy nie wymaga całkowitego “rozebrania” metalowych elementów i może być wykorzystane do usunięcia nawet najgrubszych fragmentów korozji. Z tych właśnie powodów, laser czyszczący może być odpowiedzią na marzenia każdego serwisanta urządzeń i maszyn, lakiernika i mechanika samochodowego, a nawet konserwatora zabytków.

Fakt, że właściwości wiązki laserowej można wykorzystać do cieplnej obróbki powierzchniowej metali został wykorzystany już wiele lat temu, a laserowe cięcie metali, laserowe spawanie metali, laserowe drążenie i obróbka cieplna metali są szczególnie wydajne w produkcji wielkoseryjnej na świecie. Ale jak działa laser do usuwania rdzy? Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że technologia czyszczenia laserowego jest to laser impulsowy (o krótkim lub ultrakrótkim czasie impulsu), który poprzez głowicę emituje krótkotrwałą wiązkę. Ta ulega absorpcji przez zanieczyszczenie, w wyniku czego powstaje tzw. plazma, która rozszerzając się, wytwarza falę uderzeniową. Fala ta powoduje fototermiczne usunięcie zanieczyszczeń, które w cudowny sposób “wyparowują” z powierzchni materiału. 

Choć usuwanie rdzy za pomocą lasera może wyglądać jak magia, ale w laserze do czyszczenia została wykorzystana ablacja laserowa i jak podaje Wikipedia jest to “proces odparowywania (usuwania) materiału z powierzchni ciała stałego do stanu gazowego lub plazmy z pominięciem stanu ciekłego”. Warto też wiedzieć, że za precyzję procesu czyszczenia odpowiada głowica laserowa z systemem elektrycznego sterowania soczewką (oscylacja). Dodatkowo, oczyszczarka laserowa posiada oddzielny mechanizm, który natychmiast zasysa odparowane zanieczyszczenia (np. rdzę, farbę, olej), dzięki czemu cały proces czyszczenia laserem jest tak czysty i prosty, jak można to sobie tylko wymarzyć!

Technologia czyszczenie laserowe rdzy – zalety

Po co korzystać z automatycznego czyszczenia laserowego, skoro można używać do rdzy urządzenia ręczne lub piaskarki? Usuwanie rdzy laserem, jakie ma zalety? Czyszczenie laserem metalu jest bezdotykowe, automatyczne, wszechstronne i można je z powodzeniem stosować na delikatnych powierzchniach bez obaw o uszkodzenie. Laser do czyszczenia rdzy daje możliwość działania punktowego, które jest szczególnie ważne przy czyszczeniu różnych delikatnych komponentów elektrycznych i elektronicznych oraz podczas usuwania rdzy z podzespołów silników mechanicznych. 

Warto też mieć na uwadze fakt, że ta ekologiczna metoda usuwania rdzy nie tylko znacznie skraca czas czyszczenia, ale wydłuża też żywotność samego metalu oraz zwiększa jego odporność na korozję i zabrudzenia. Co więcej, dokładne “rozbicie” warstwy zanieczyszczenia daje efekty nieporównywalne z konwencjonalnymi metodami usuwania rdzy z metalu, a po zakończeniu procesu czyszczenia laserowego nie jest wymagana obróbka mechaniczna ani poprocesowa.

Precyzyjne czyszczenie laserowe to nie tylko sposób na pozbycie się rdzy z metalu, ale jest to również nie abrazyjna (nie ścierna) metoda na polerowanie powierzchni wykonanych ze stali i zmienianie przyczepności materiału. Metal, jego przygotowywanie do dalszych prac zarówno w domu, w warsztacie samochodowym , jak i w branży przemysłowej, zwykle nie jest najprostszym zadaniem, a laser do czyszczenia rdzy jest niezwykle pomocny m.in. przy.:

  • odtłuszczeniu metalu przed malowaniem,
  • usuwaniu farby, starych powłok lakierniczych i technicznych, 
  • precyzyjnym wyczyszczeniu powierzchni metalowych przed spawaniem lub klejeniem.

Należy podkreślić fakt, że tzw. mycie laserowe jest to również bardziej ekologiczna metoda czyszczenia rdzy, niż tradycyjne metody czyszczenia przemysłowego za pomocą materiałów ściernych lub chemikaliów. Automatyczne czyszczenie laserem spełnia wymogi ochrony środowiska i w przypadku tej technologii nie ponoszone są żadne koszty za utylizację pozostałości farby, starych elementów lub odpadów chemicznych. Ponadto, impulsowe lasery światłowodowe charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej.

Technika czyszczenia laserem – gdzie jest wykorzystywana?

Czyszczenie laserowe, czyli usuwanie tak wielu różnych materiałów z powierzchni ciała stałego za pomocą lasera, jest możliwe dzięki wspominanym już rozbłyskom mikroplazmy o wysokiej częstotliwości, które w połączeniu z ekstremalnie wysokim ciśnieniem termicznym i falami uderzeniowymi można ustawić na określoną głębokość. Dzięku czemu profesjonalna oczyszczarka laserowa jest to urządzenie, które można ustawić tak, aby “wypaliło” prawie każdy rodzaj zabrudzeń, nawarstwień, przebarwień, zakamienionych smug oraz utlenionych warstw nawierzchniowych, itp., nie powodując jednocześnie uszkodzenia samej czyszczonej wiązką lasera powierzchni, bo promieniowanie jest od niej “odbijane” zaraz po jej oczyszczeniu. 

Proces laserowego czyszczenia  to nowoczesna technika, która umożliwia zlikwidowanie zanieczyszczeń o rozmiarze poniżej 1-go mikrona, dzięki czemu, za pomocą lasera uzyskuje się tak niezwykłe efekty, niemożliwe do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych metod czyszczenia i odrdzewiania. Co oprócz metalu można czyścić laserem bez obaw? Zastosowań czyszczenia za pomocą lasera jest wiele i oprócz laserowego czyszczenie żeliwa i polerowanie „kwasówki” i „nierdzewki”, można wykonać m.in.:

Laserowe czyszczenie rdzy – cena

Laser do czyszczenia rdzy bardzo wyraźnie zmienił w Polsce procesy czyszczenia powierzchni metalowych, szczególnie tych delikatnych i poddawanych renowacji. Czyszczenie laserem to skuteczność połączona z bezpieczeństwem i wydajnością, której towarzyszy bardzo szerokie spektrum zastosowań wiązki lasera. Ile kosztuje laser do czyszczenia? Niestety, istnieje jedna wada urządzenia – jego cena!

Ile kosztuje laserowe czyszczenie rdzy?

Zastanawiasz się ile kosztuje laserowe czyszczenie rdzy? Laser jest to z pewnością dość kosztowna inwestycja, bo laser do czyszczenia rdzy 300W to obecnie wydatek około 370 000 PLN, a w 2022 roku, laser do czyszczenia rdzy 1000W kosztuje brutto ponad 87 000 EURO, bo im wyższa moc urządzenia – to wyższa jest również jego cena.

Rdza jest zmorą każdego serwisanta, mechanika i lakiernika i nawet jeśli hobbystycznie “grzebiesz” przy swoim samochodzie, prawdopodobnie gdy widzisz korozję na metalu – żałujesz, że nie możesz sobie pozwolić na zakup lasera do usuwania rdzy. Opłaca się jednak wiedzieć, że koszt czyszczenia laserem nie musi być wygórowany, bo oferta naszej firmy to m.in.: czyszczenia laserem rdzy oraz laser do czyszczenia rdzy wynajem i są przystępne cenowo usługi, które pozwolą Ci wykorzystać

na co dzień moc wiązki lasera! W praktyce, oznacza to dla Ciebie – zaoszczędzone pieniądze, które musiałbyś wydać na zakup urządzenia! Co więcej, laserowe czyszczenie wykonujemy szybko i solidnie, a nasze usługi to nie tylko niezawodna jakość, ale i maksymalna wydajność oraz bardzo konkurencyjny cennik laserowego usuwania rdzy

Usuwanie rdzy laserem, laser do czyszczenia rdzy wynajem – oferta TOR CORP

Czyszczenie Laserowe TOR CORP, jako polska firma, z indywidualnym podejściem do potrzeb i oczekiwań Klienta, oferuje kompleksowość, profesjonalizm, jakość usług laserowe usuwanie rdzy oraz poziom obsługi – zawsze w konkurencyjnej cenie! Jesteśmy lokalną firmą z województwa lubelskiego i zależy nam, aby nasi Klienci zostali z nami na dłużej. Choć świadczymy usługi dla osób fizycznych, małych, średnich i dużych firm z całej Polski, ale każdy Klient jest dla nas wyjątkowy, przez co do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do konkretnych potrzeb naszych Klientów. 

Usługi czyszczenie laserowe rdzy w naszej firmie są wykonywane przy użyciu maszyny do czyszczenia laserowego FANUCI, a laser do czyszczenia rdzy oparty na włoskiej myśli technicznej gwarantuje, że wykonana przez nas usługa to 100% pewność realizacji w najkrótszym możliwym czasie, stabilność procesu czyszczenia oraz najwyższa jakość czyszczenia metalu. 

Co nas wyróżnia? Czyszczenie Laserowe TOR CORP to przede wszystkim wspaniała ekipa, ludzie, którzy z pasją patrzą na realizacje związane z konserwacją zabytkowych budynków, cmentarzy oraz obrazów, rzeźb, pojazdów zabytkowych, broni dawnej oraz wszelkiego rodzaju artefaktów. Ale my nie tylko podziwiamy pracę innych! W TOR CORP stale poszerzamy swoją specjalistyczną wiedzą i zdobywamy potrzebne w tej branży doświadczenie – co oznacza, że odnajdziemy się w każdym powierzonym nam zadaniu czyszczenia specjalistycznego! TOR CORP to doświadczeni i rzetelni Pracownicy, którzy charakteryzują się olbrzymią odpowiedzialności za powierzone im mienie, a standardy BHP oraz polityka wewnętrzna firmy, w przypadku wykonywania zleceń poza naszą siedzibą, na terenie innego przedsiębiorstwa lub organizacji – są zawsze przez nas szanowane i w 100% przestrzegane!

Szukasz sposobu na skuteczne usunięcie rdzy? Potrzebujesz lasera do czyszczenia rdzy na wynajem? Szukasz firmy, która wykona szybko i tanio laserowe usuwanie rdzy? W TOR CORP dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym problemem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji i pomożemy znaleźć Ci optymalne rozwiązanie! 

W TOR CORP jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Laserowe usuwanie rdzy!