Laserowe Czyszczenie Metalu - Usługi - Czyszczenie Laserem - Laser Do Czyszczenia Stali Wynajem

zblizenie-szarej-metalicznej-powierzchni

Usługi czyszczenie laserem – oferta TOR CORP

Laserowe czyszczenie metalu ta nowoczesna metoda, która pozwala szybko i skutecznie usunąć stare powłoki lakiernicze i oczyścić powierzchnie metalowe przed spawaniem, jest bez wątpienia przełomem w świecie renowacji! Choć samo laserowe czyszczenie stali, z racji tego, że laser czyszczący wydaje się być “magiczną różdżką”, bo wykonuje prace przewidziane na 2 godziny w kilka minut, ale oczyszczarka laserowa do metalu jest na tyle wszechstronna, że można ją bezpiecznie używać nawet przy innych, delikatnych powierzchniach. 

Jeśli szukasz teraz w Internecie informacji na temat – laserowe czyszczenie stali kto wykonuje, czyszczenie laserem cennik, laser do czyszczenia metalu wynajem szybko i tanio – to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jak wydajne i bezpieczne jest laserowe czyszczenie metalu w TOR CORP oraz jaki nowoczesny laser do czyszczenia stali na wynajem możemy Ci zaproponować!

Jak działa laser do czyszczenia metalu?

Laser do czyszczenia metalu to ostatnio bardzo popularny temat w Polsce, bo większość z nas widziała zapewne w Internecie te niesamowite filmiki, w których czyszczenie laserowe jest przedstawione jako bardzo prosty, krótki i bezinwazyjny proces, a działanie maszyny jest podobne do odkurzacza, który pochłania zanieczyszczenia. Co więcej, laserowe usuwanie rdzy nie wymaga całkowitego “rozebrania” metalowych elementów, a więc może być wykorzystane do usunięcia nawet najgrubszych fragmentów korozji. Z tych właśnie powodów, laser do czyszczenia metalu może być odpowiedzią na marzenia każdego serwisanta maszyn i urządzeń, lakiernika i mechanika samochodowego, a nawet konserwatora zabytków.

Fakt, że właściwości wiązki laserowej można wykorzystać do cieplnej obróbki powierzchniowej metali został wykorzystany już wiele lat temu, a laserowe cięcie metali, laserowe spawanie metali, laserowe drążenie i obróbka cieplna metali są szczególnie wydajne w produkcji wielkoseryjnej na świecie. Ale jak działa laser do usuwania rdzy? Technologia czyszczenia laserowego jest to laser impulsowy (o krótkim lub ultrakrótkim czasie impulsu), który poprzez głowicę emituje krótkotrwałą wiązkę. Ta ulega absorpcji przez zanieczyszczenie, w wyniku czego powstaje tzw. plazma, która rozszerzając się, wytwarza falę uderzeniową. Fala ta powoduje fototermiczne usunięcie zanieczyszczeń, które w cudowny sposób “wyparowują” z powierzchni materiału. 

Choć usuwanie rdzy za pomocą lasera może wyglądać jak magia, ale w laserze do czyszczenia została wykorzystana ablacja laserowa i jak podaje Wikipedia jest to “proces odparowywania (usuwania) materiału z powierzchni ciała stałego do stanu gazowego lub plazmy z pominięciem stanu ciekłego”. Warto też wiedzieć, że za precyzję procesu czyszczenia odpowiada głowica laserowa z systemem elektrycznego sterowania soczewką (oscylacja). Dodatkowo, oczyszczarka laserowa posiada oddzielny mechanizm, który natychmiast zasysa odparowane zanieczyszczenia(np. rdzę, farbę, olej), dzięki czemu cały proces czyszczenia laserem jest tak czysty i prosty, jak można to sobie tylko wymarzyć!

Technologia czyszczenia laserowego metalu – zalety

Po co korzystać z automatycznego czyszczenia laserowego, skoro można używać do metalu tak wiele urządzeń ręcznych lub piaskarki? Laserowe czyszczenie stali, jakie ma zalety? Czyszczenie laserem metalu jest bezdotykowe, automatyczne, wszechstronne i można je z powodzeniem stosować bez obaw o uszkodzenie metalu. Światłowodowy laser czyszczący daje możliwość działania punktowego, które jest szczególnie ważne przy czyszczeniu różnych delikatnych komponentów elektrycznych i elektronicznych oraz podczas usuwania rdzy z podzespołów silników mechanicznych. Warto też mieć na uwadze fakt, że ta ekologiczna technologia czyszczenia nie tylko znacznie skraca czas wykonania procesu, ale wydłuża żywotność samego metalu oraz zwiększa jego odporność na korozję. Co więcej, dokładne “rozbicie” warstwy zanieczyszczenia daje efekty nieporównywalne z konwencjonalnymi metodami usuwania rdzy i innych powłok z metalu, a po zakończeniu procesu czyszczenia laserowego nie jest wymagana obróbka mechaniczna ani poprocesowa.

Precyzyjne czyszczenie laserowe to nie tylko sposób na pozbycie się rdzy z metalu, ale jest to również nie abrazyjna (nie ścierna) metoda na polerowanie powierzchni wykonanych ze stali i zmienianie przyczepności materiału. Metal, jego przygotowywanie do dalszych prac zarówno w domu, w warsztacie samochodowym, jak i w branży przemysłowej, zwykle nie jest najprostszym zadaniem, a laser do czyszczenia rdzy jest niezwykle pomocny m.in. przy.:

 • odtłuszczeniu metalu przed malowaniem,
 • usuwaniu farby, starych powłok lakierniczych i technicznych, 
 • precyzyjnym wyczyszczeniu powierzchni metalowych przed spawaniem lub klejeniem.

Należy podkreślić fakt, że tzw. mycie laserowe jest to również bardziej ekologiczna metoda czyszczenia rdzy, niż tradycyjne metody czyszczenia przemysłowego za pomocą materiałów ściernych lub chemikaliów. Automatyczne czyszczenie laserem spełnia wymogi ochrony środowiska i w przypadku tej technologii nie ponoszone są żadne koszty za utylizację pozostałości farby, starych elementów lub odpadów chemicznych. Ponadto, impulsowe lasery światłowodowe charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej.

Laserowe czyszczenie powierzchni – gdzie jest wykorzystywane?

Czyszczenie laserowe, czyli usuwanie tak wielu różnych materiałów z powierzchni ciała stałego za pomocą lasera, jest możliwe dzięki wspominanym już rozbłyskom mikroplazmy o wysokiej częstotliwości, które w połączeniu z ekstremalnie wysokim ciśnieniem termicznym i falami uderzeniowymi można ustawić na określoną głębokość. Dzięku czemu profesjonalna oczyszczarka laserowa jest to urządzenie, które można ustawić tak, aby “wypaliło” prawie każdy rodzaj zabrudzeń, nawarstwień, przebarwień, zakamienionych smug oraz utlenionych warstw nawierzchniowych, itp., nie powodując jednocześnie uszkodzenia samej czyszczonej wiązką lasera powierzchni, bo silne promieniowanie jest od niej “odbijane” zaraz po jej oczyszczeniu. 

Proces laserowego czyszczenia  to nowoczesna technika, która umożliwia zlikwidowanie zanieczyszczeń o rozmiarze poniżej 1-go mikrona, dzięki czemu, za pomocą lasera uzyskuje się tak niezwykłe efekty, niemożliwe do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych metod czyszczenia i odrdzewiania. Co oprócz metalu można czyścić laserem bez obaw? Zastosowań czyszczenia za pomocą lasera jest wiele i oprócz laserowego czyszczenie żeliwa i polerowanie „kwasówki” i „nierdzewki”, można wykonać m.in.:

 • laserowe czyszczenie szkła i tworzyw sztucznych,
 • czyszczenie laserem drewna,
 • laserowe czyszczenie cegły,
 • laserowe czyszczenie elewacji budynków,
 • czyszczenie kamienia, gipsu, lastryko, itp.,
 • laserowe czyszczenie papieru,
 • czyszczenie maszyn i urządzeń przemysłowych, form wtryskowych, obudów, wałków, zbiorników i rurociągów, 
 • laserowe czyszczenie zabytków.

Co usunie laser czyszczący wyposażony w źródło fibrowe? Technologia czyszczenia laserem eliminuje m.in.:

 • rdzy, tlenki metali i wżery,
 • lakiery i farby,
 • tłuszcze, oleje i smary,
 • sadzę i zadymienia,
 • naloty, przebarwienia, graffiti i mech na elewacjach,
 • i wiele innych materiałów.

Czyszczenie Laserowe TOR CORP

Czyszczenie Laserowe TOR CORP, jako polska firma, z indywidualnym podejściem do potrzeb i oczekiwań Klienta, oferuje kompleksowość, profesjonalizm, jakość usług laserowe czyszczenie metalu oraz poziom obsługi – zawsze w konkurencyjnej cenie! Jesteśmy lokalną firmą z województwa lubelskiego i zależy nam, aby nasi Klienci zostali z nami na dłużej. Choć świadczymy usługi dla osób fizycznych, małych, średnich i dużych firm z całej Polski, ale każdy Klient jest dla nas wyjątkowy, przez co do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do konkretnych potrzeb naszych Klientów. 

Usługi czyszczenie laserowe metalu w naszej firmie są wykonywane przy użyciu maszyny do czyszczenia laserowego FANUCI, a laser czyszczący oparty na włoskiej myśli technicznej gwarantuje, że wykonana przez nas usługa to 100% pewność realizacji w najkrótszym możliwym czasie, stabilność procesu czyszczenia oraz najwyższa jakość czyszczenia metalu! 

Czyszczenie laserowe metalu – cena

Laser do czyszczenia metalu bardzo wyraźnie zmienił w Polsce procesy czyszczenia różnych powierzchni, szczególnie tych delikatnych i poddawanych renowacji. Czyszczenie laserem to skuteczność połączona z bezpieczeństwem i wydajnością, której towarzyszy bardzo szerokie spektrum zastosowań wiązki lasera. Laser do czyszczenia metalu cena? Ile kosztuje oczyszczarka laserowa do metalu? Niestety, istnieje jedna wada urządzenia – jego cena! Laser czyszczący jest to z pewnością dość kosztowna inwestycja, bo laser do czyszczenia metalu 300W to obecnie wydatek około 370 000 PLN, a w 2022 roku, potężny laser czyszczący 1000W kosztuje brutto ponad 87 000 EURO. Dość wysoka cena urządzenia w Polsce powoduje, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup lasera czyszczącego na własny użytek. 

Opłaca się jednak wiedzieć, że koszt czyszczenia laserem nie musi być wygórowany, bo oferta naszej firmy to m.in.: laserowe czyszczenie metalu oraz laser do czyszczenia stali wynajem i są przystępne cenowo usługi, które pozwolą Ci wykorzystać na co dzień moc lasera, który usuwa rdzę, farbę i wszelkie inne powłoki, odsłaniając “goły” metal w ciągu kilku sekund! W praktyce, oznacza to dla Ciebie zaoszczędzone pieniądze, które musiałbyś wydać na zakup urządzenia! Co więcej, laserowe czyszczenie metali wykonujemy szybko i solidnie, a nasze usługi to nie tylko niezawodna jakość, ale i maksymalna wydajność oraz bardzo konkurencyjny cennik laserowego czyszczenia!

Laser do czyszczenia stali wynajem, usługi czyszczenie laserowe metalu – oferta TOR CORP

Co nas wyróżnia? Czyszczenie Laserowe TOR CORP to przede wszystkim wspaniała ekipa, ludzie, którzy z pasją patrzą na realizacje związane z konserwacją zabytkowych budynków, cmentarzy oraz obrazów, rzeźb, pojazdów zabytkowych, broni dawnej oraz wszelkiego rodzaju artefaktów. Ale my nie tylko podziwiamy pracę innych! 

W TOR CORP stale poszerzamy swoją specjalistyczną wiedzą i zdobywamy potrzebne w tej branży doświadczenie – co oznacza, że odnajdziemy się w każdym powierzonym nam zadaniu czyszczenia specjalistycznego. TOR CORP to doświadczeni i rzetelni Pracownicy, którzy charakteryzują się olbrzymią odpowiedzialności za powierzone im mienie, a standardy BHP oraz polityka wewnętrzna firmy, w przypadku wykonywania zleceń poza naszą siedzibą, na terenie innego przedsiębiorstwa lub organizacji, są zawsze przez nas szanowane i w 100% przestrzegane!

Szukasz sposobu na szybkie wyczyszczenie metalu? Potrzebujesz lasera do czyszczenia stali na wynajem? Szukasz firmy, która wykona szybko i tanio laserowe usuwanie rdzy? W TOR CORP dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym problemem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji i pomożemy znaleźć Ci optymalne rozwiązanie! 

W TOR CORP jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Laserowe czyszczenie metalu!