Czyszczenie pomników laserem

Czyszczenie pomników laserem

Czyszczenie laserowe jest powszechnie używaną metodą czyszczenia różnego typu powierzchni. Dzięki wielu możliwościom zastosowania, jest ona chętnie wybierana. Najpopularniejszym zastosowaniem czyszczenia laserowego jest usuwanie rdzy oraz czyszczenie metalu, jednak oprócz tego, możemy go użyć również do wielu inny powierzchni, np drewna, różnych rodzajów elewacji czy kamienia. W tym artykule został poruszony temat czyszczenia laserowego pomników. Dowiesz się, dlaczego warto czyścić pomnik laserem oraz jaka jest skuteczność laserowego czyszczenia pomników.

Dlaczego warto czyścić pomnik laserem?

Laser może wyczyścić granit, marmur, piaskowiec czy lastriko, a to właśnie z takich materiałów głównie wykonane są pomniki. Jest wiele korzyści płynących z laserowego czyszczenia pomników. Główną zaletą jest to, że nie uszkadza ono oryginalnego wyglądu pomnika, w przeciwieństwie do pozostałych metod (piaskowania lub ścierania). Oprócz samego wyczyszczenia pomnika, dzięki zastosowaniu ablacji laserowej, można przywrócić jego pierwotny wygląd oraz detale. Pozwala to na ochronę dziedzictwa kulturowego oraz zachowanie pomnika w stanie nienaruszonym.

Pomniki są obiektami cennymi, a takie chcemy, aby przetrwały wiele lat dla następnych pokoleń. Ta dokładna metoda usuwa nawet najcięższe zanieczyszczenia, a w dodatku oszczędza czas i pieniądze, ponieważ nie ma potrzeby używania innych metod czyszczenia. Kolejną zaletą jest brak konieczności stosowania chemikaliów, co przyczynia się do ochrony środowiska, a także jest korzystne dla osób z wrażliwą skórą czy alergiami. Laserowe czyszczenie powierzchni jest bardzo wygodną formą, ponieważ dla danego podłoża, parametry ustawiane są tylko raz, następnie można pracować bez ich zmian.

Czyszczenie Pomników Laserem

Laserowe czyszczenie pomników jako skuteczna metoda usuwania zanieczyszczeń

Czyszczenie laserowe jest najskuteczniejszą metodą pośród dostępnych do czyszczenia pomników. Dlaczego jest tak skuteczna?

  • Dzięki możliwości ustawiania mocy i częstotliwości laseru, można usunąć wszelkie zanieczyszczenia, takie jak naloty, pleśń, grzyby, osady mineralne, farby oraz inne zabrudzenia.
  • Pomniki mają różne kształty, a laser jest w stanie wyczyścić nie tylko płaskie powierzchnie, ale również niejednolite kształty, wgłębienia czy mikrouszkodzenia.
  • Ablacja laserowa jest bardzo precyzyjną metodą czyszczenia, ponieważ można dzięki niej można zlikwidować takie zanieczyszczenia, które innymi metodami nie byłyby możliwe do usunięcia.

Jak wiadomo, pomniki narażone są na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co powoduje ich degradację, dlatego ważne jest, aby wybrać skuteczną metodę czyszczenia, jaką jest ablacja laserowa.

Stosowanie lasera wymaga odpowiedniego sprzętu, jak i odpowiedniej wiedzy, dlatego warto skorzystać z firmy, która czyszczenie laserowe zna od podszewki. Taką firmą jest Top Corp, oferujące czyszczenie laserowe pomników oraz wiele innych powierzchni.

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *