Zbiornik paliwa z rdzą

Jak wyczyścić zbiornik paliwa z rdzy? Usuwanie rdzy ze zbiornika paliwa

Zbiornik na paliwo to jeden z najważniejszych elementów układu paliwowego w każdym pojeździe. Znajduje się zarówno w samochodzie, jak i w motocyklu. Jeśli pojazd jest często użytkowany, zbiornik może ulec zanieczyszczeniu osadami, w efekcie czego dochodzi do nagromadzenia rdzy.

Sprawdź nowoczesne metody usuwania rdzy: Czyszczenie laserowe

Co może się stać, jeśli nie usuwa się rdzy ze zbiornika paliwa?

Jeśli w zbiorniku paliwa pojawiła się korozja, może dojść do przenoszenia się wraz z paliwem rdzy do układu paliwowego. Oczywiście w układzie paliwowym znajdują się filtry, które ograniczają możliwość przenoszenia się rdzy, jednak gdy jest jej naprawdę dużo, może dojść do ich zapchania, przez co nie będą poprawnie funkcjonowały.

Co będzie potrzebne do usunięcia rdzy ze zbiornika paliwa?

Aby skutecznie pozbyć się korozji ze zbiornika, należy zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów oraz środków. Odpowiedniej jakości preparaty, nie tylko usuną istniejącą rdzę, ale także zapobiegną gromadzeniu się jej w przyszłości. Są to:

  • sześciokątne nakrętki;
  • chwytak z magnesem;
  • odrdzewiacz w płynie;
  • środek zabezpieczający metal;
  • mocna taśma klejąca.

Odrdzewianie zbiornika. Jak wykonać je krok po kroku?

Na wstępie należy nastawić się na to, że praca przy odrdzewianiu przewidziana jest na dobre kilka dni. Najważniejsza będzie tutaj cierpliwość oraz precyzja. Aby usunięcie korozji było trwałe, należy wykonać je stuprocentowo, bez pozostawiania resztek rdzy. Takie drobne nawet niedociągnięcia spowodują szybki rozrost kolejnej korozji.

W pierwszej kolejności należy zdemontować bak oraz wykręcić wszystkie elementy, które da się zdemontować. Następnie należy oczyścić zewnętrzną część zbiornika z widocznych gołym okiem fragmentów rdzy i zweryfikować, czy nie posiada on uszkodzeń mechanicznych. Przez pozostawione wejście wsypuje się sześciokątne nakrętki oraz potrząsa się zbiornikiem, aby będące w środku płaty rdzy mogły się oderwać. Część można wyciągnąć za pomocą magnetycznego chwytaka.

Kolejny krok to przygotowanie roztworu według instrukcji podanej na opakowaniu. Odrdzewiacz należy wlać do zbiornika paliwa w ilości 5 litrów. Zbiornik należy przewracać średnio co 1,5-2 godziny, aby zmaksymalizować działanie środka. Po zakończeniu odrdzewiania, zbiornik należy przepłukać ropą lub benzyną w celu usunięcia środka odrdzewiającego. Płukanie warto jest powtórzyć kilka razy. Nie zapomnij o wysuszeniu zbiornika przed zamontowaniem go w pojeździe.

Proces ten można sobie ułatwić korzystając z naszej usługi – Laserowe usuwanie rdzy.

Laserowe usuwanie rdzy to nowoczesna metoda pozwalająca pozbyć się rdzy w szybki i skuteczny sposób. Polega ona na skupieniu wiązki laserowej o dużej mocy na zardzewiałych obszarach. Wysoka temperatura lasera powoduje stopienie rdzy, która następnie jest usuwana strumieniem sprężonego powietrza.

Zalety laserowego usuwania rdzy ze zbiornika paliwa:

  • Precyzyjne działanie lasera pozwala usunąć rdzę nawet z trudnodostępnych miejsc zbiornika paliwa.
  • Laser nie uszkadza sąsiednich niezrdzewiałych obszarów.
  • Usuwanie rdzy laserem jest bardziej ekologiczne niż metody chemiczne.
  • Zbiornik paliwa pozostaje czysty, gładki i gotowy do dalszej eksploatacji.

Co można zrobić, aby zapobiec korodowaniu zbiornika paliwa w przyszłości?

Usunięcie rdzy ze zbiornika nie będzie skuteczne i długotrwałe, jeśli nie będzie się o niego odpowiednio dbać. Do ochrony może być niezbędna specjalna powłoka, która po utwardzeniu chroni zbiornik przed tworzeniem się rdzy. Taka dodatkowa powłoka może okazać się dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy starych aut. Nie oznacza to, że mając nowe auto, można zapomnieć o zaglądaniu do zbiornika. Klucz do zadbanych części to ich regularny przegląd i dbanie o nie na bieżąco.

Czytaj również: Ile kosztuje laser do czyszczenia rdzy?

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *